Pivo je už po staletí nejoblíbenějším alkoholickým nápojem vůbec. Snad ani nemusíme připomínat, že Češi už delší dobu obsazují přední příčky v množství konzumace piva na osobu. Milovník piva se ale nepozná podle toho, kolik desítek během večera spořádá. Důležité je, co o pivu ví a jak si jej dokáže vychutnat.

 

Kdo má pivo rád, umí si ho užívat

Pokud máte doma opravdového pivního gurmána, překvapte ho netradičním dárkem.  Cesta za poznáváním piva je dlouhá a dobrodružná, tak mu ji dopřejte. Můžete zkusit střelbu od boku a koupit lahev originálního piva z malého pivovaru, knihu o pivovarnictví nebo jiný hmotný dar. Pokud se ale rozhodnete pro dárek v podobě zážitku, buďte si jisté, že mu pivní pěna před očima zůstane ještě dlouhou dobu.

 

Pivo do sklenice, chmel do vany

Pivní lázněO blahodárných účincích piva na zdraví se mluví už nějaký ten pátek. Přísady, ze kterých se zlatavý nápoj vyrábí, dokáží opravdové zázraky. Překvapte svého muže vstupem do pivních lázní, které jsou chlapskou obdobou klasických wellness center. Pivní lázeň si užije sám, s vámi, nebo se svými kamarády. Pivní koupel detoxikuje organismus a vyživuje pokožku, takže si ji užijete i vy.

Pokud navštívíte pražské pivní lázně nacházející se přímo v historickém jádru města, bude na vás čekat dřevěná káď naplněná směsí bylinek, esencí, chmele, kvasnic a sladového šrotu. Nebojte, i na pití piva dojde! Zatímco bude tělo odpočívat v příjemné lázni, pivo poteče z výčepu plným proudem. V pivních lázních se každý chlap cítí jako opravdový král.

Věděli jste, že tradice pivních koupelí spadá až do období středověku? Přirovnání ke královskému odpočinku je tak opravdu namístě.

 

Romantika podle představ muže

Pokud vás už dříve partner překvapil romantickým pobytem, oplaťte mu to. I chlapi milují romantiku po boku své vyvolené, jen o ní mají trochu jiné představy. Vyrazte na pár dní do luxusního hotelu s pivní lázní a užívejte si intimní chvíle ve dvou. I pivo je nápojem opravdových gentlemanů a když se skloubí s dobrým jídlem a relaxací, bude v sedmém nebi.

V České republice, ráji piva, je hned několik vyhlášených míst, kam se můžete na několikadenní pobyt s pivními lázněmi vydat. O béčkové vitamíny není nouze třeba v hotelu U Sládka v Písku u Jablunkova. Pokud to máte do Moravskoslezského kraje daleko, vyrazte do Chodové Plané v Plzeňském kraji. V obou případech vás kromě pivních rituálů čekají i čtyřchodové menu a koupání v hotelovém bazénu, které zážitek umocní. Na takový dárek jen tak nezapomene a jeho srdce pivaře gurmána zaplesá.

Luxusní hotel s pivní lázní

Kurz vaření piva

Kurzy pivovarnictví nejen pro pivní experty

Kde se vzalo, tu se vzalo – pivo. Cesta za dobrým pivem je trnitá a skrývá různá úskalí. Dá práci, než se dobré pivo uvaří a poškádlí naše chuťové pohárky. To ví každý pivní gurmán a pivovarského řemesla si opravdu váží. Obdarujte svého muže poukazem na kurz pivovarnictví a umožněte mu stát se skutečným pivním expertem.

Nevadí, že toho o vaření piva zatím moc neví. Kurzy jsou individuální a vhodné jak pro zkušené domácí pivovarníky, tak začátečníky. Mezi svými přáteli pak bude vždy ten, kdo umí uvařit pivo. Za tuto dovednost bude vděčit vám a dá to patřičně najevo.

Až se bude váš partner zase rozplývat nad sklenicí dobře načepovaného vychlazeného piva, vzpomeňte si na nás. Dárek v podobě zážitku je zkrátka sázkou na jistotu. A nakonec, proč byste si nemohli pivní svátky užívat ve dvou?