Máte po svém boku vášnivého fotografa, který nedá fotoaparát z ruky a nejraději by s ním i usínal? Pokud má techniku focení v malíku a pojmy jak clona, čas, citlivost či zlatý řez ho už dávno nezaskočí, máme pár tipů na prvotřídní překvapení.

Aby vznikla pozoruhodná fotografie, nadšení pro věc nestačí. Fotograf umí zachytit jedinečné momenty, ale musí jim jít naproti. Vyšlete svého partnera na nezapomenutelnou fotoexpedici, ze které se vrátí s plnou paměťovou kartou snímků, které sklidí úspěch nejen mezi známými. Že cestování nemá moc v lásce? Pak mu zprostředkujte kurz fotografování, ze kterého si kromě inspirace odnese i spoustu nových informací.

 

Výprava za polární září – sen každého dobrodružného fotografa

Polární záře patří mezi nejfotogeničtější přírodní úkazy vůbec. Na druhé straně je výzvou pro každého dobrodružného fotografa. Zachytit úchvatný svit Aurory vyžaduje kromě štěstí také technické znalosti, a především vycestování do vzdálených severských zemí, kde se záře ukazuje v plné své kráse.

Vydat se po stopách polární záře bez předchozích zkušeností znamená přijmout velké riziko neúspěchu, nemluvě o náročnosti plánování takového výletu. Co takhle vyslat svého partnera na fotoexpedici se zkušeným profesionálním fotografem, při které bude vše kompletně zařízeno? Cesta, ubytování i know-how pro focení jedinečných přírodních scenérií je součástí výpravy.

 

Fotokurz Polární zářeFotoexpedice za polární září na Lofoty

 

Krása severských zemí okem fotografa

Ať se snažíme sebevíc, nenapadá nás žádný dar, který by mohl zapáleného fotografa se srdcem dobrodruha tuto výpravu překonat. Nejde přitom jen o samotnou polární září, která je vrcholem celé cesty. Lofoty, rybářská městečka, písečné severské pláže nebo Vesterály, to vše zažije během několikadenní cesty. Vyfotí místní rybáře, velryby i soby.

Buďte si jisté, že fotoaparát z ruky jen tak nedá. Kromě bezprostředních zážitků si z expedice odnese především řadu jedinečných fotek, kterými se pochlubí vám i blízkým. Pokud bude chtít, může po návratu uspořádat i vlastní výstavu.

 

Příroda střední Evropy je pro fotografy lákavá

Máme štěstí, že se nacházíme v samotném srdci Evropy obklopeném jedinečnou přírodou ze všech stran. Za fotografickými zážitky tak rozhodně nemusíme cestovat stovky či tisíce kilometrů, stačí se rozhlédnout kolem sebe a zachytit jedinečné okamžiky ve správnou chvíli.

Česká republika i okolní země jsou nádherné nejen okem objektivu. Překrásnou fotogenickou oblastí v dosahu českých hranic je německé Sasko, kam se můžete vydat buď sami, nebo s profesionálním fotografem v rámci fotoexpedice. Takovým dárkem okouzlíte svého muže, ať už je pokročilým nebo začínajícím milovníkem fotografie.

Fotokurz – Za krásami Saska

Fotokurz – Unglamour Photo

Focení aktů není tabu, okoření váš vztah

Pokud svému partnerovi rády pózujete před objektivem a láká vás oba svět něžné umělecké erotiky, pošlete ho na kurz fotografování aktu. Pod vedením zkušeného fotografa se ponoří do tajů glamour focení a naučí se pokročilé techniky umělecké fotografie. Budete se divit, kolik se toho přiučí během jediného odpoledne. Možná vás o nabytých znalostech přesvědčí už ten samý večer.

Fotografování je nádherným kreativním koníčkem, který přináší pozoruhodné výsledky. Ať už váš muž patří mezi zkušené fotografy, nebo s fotografováním teprve začíná, fotoexpedice nebo kurzy focení mu udělají ohromnou radost.