Máte ve svém okolí dámu, která je opravdovou královnou kuchyně? Kterou vaření baví a ráda dělá svými výtvory radost svým nejbližším? Připravili jsme pro vás výběr dárků, které stoprocentně ocení. Protože každá kuchařka zbožňuje, když má ve své kuchyni pořádné nářadí. A věřte, že po obdarování bude zbožňovat i vás: Nebo vám aspoň něco dobrého uvaří.

Smoothie mixer

Miluje vaše drahá ovocné a zeleninové smoothie? Pak máte jasnou volbu – smoothie mixer je pro ni ideální dárek. S jeho pomocí připraví nejen úžasná a zdravá smoothie, ale třeba i mléčné koktejly a nebo i dětská mixovaná pyré.

Smoothie mixer obsahuje speciálně broušené nože, které zpracují obsah v masivní skleněné nádobě o obsahu 0,6 litru doslova za pár sekund. No a s tužšími kousky vám pak pomůže funkce pulzního mixování.

Mixer obsahuje i tzv. cestovní láhev, která vám umožní si smoothie vzít s sebou na cestu do práce nebo na výlet.

Moka konvička

Chcete obdarovat milovnici kávy? Pak jí dopřejte stylovou moka konvičku!

Pro přípravu skvělé kávy není potřeba mít doma Ferrari v podobě velkého profesionálního kávovaru. Silnou a lahodnou kávu lze připravit i s pomocí moka konvičky.

Ty se dodávají v objemech od jednoho šálku kávy až po 9. V nabídce jsou i takové moka konvičky, které je možné používat na moderních indukčních deskách.

Zmrzlinovač

Rádi si doma ujíždíte na domácí zmrzlině? Bez přidaných éček, konzervantů a přebytečných sladidel? Tento zmrzlinovač vám pomůže takovou zmrzlinu vyrobit. 

Má kapacitu až 800 ml zmrzliny a zmrzlinu v něm připravíte velmi jednoduše. Stačí nádobu předem namrazit, pak do ní vlít připravenou směs, 15 – 20 minut promíchávat a… Ano, máte hotovo! Tak jednoduché je připravit domácí zmrzlinu.

Navíc zmrzlinovač obsahuje i brožuru s recepty na delikatesní domácí zmrzliny, pokud byste si sami nevěděli rady.

Nerezové nádobí

Ať si říká kdo chce co chce, kvalitní nádobí je kuchyni a pro všechny kuchařky i kuchaře naprostý základ. Umožní totiž vařit snadno, rychle a efektivně. 

Nerezové hrnce jsou navíc mechanicky odolné a mají velmi dlouhou životnost. Další bonus? Snadno se udržují a nezachytávají pachy připravovaných potravin.

Vybírat si samozřejmě můžete z hrnců několika velikostí.

Tlakové hrnce

Že je “papiňák” trapný dárek? Ale kdež! Milovnice vaření ho bude milovat, protože uvařené jídlo bude mít mnohem intenzivnější a lepší chuť.

Navíc jsou moderní tlakové hrnce opatřené odolným nepřilnavým povrchem, se kterým se vám maso, omáčka a ani cibulový základ nebude přichytávat.

A protože vaření pod tlakem musí být bezpečné, jsou tlakové hrnce vybaveny hned 4 bezpečnostními pojistkami.

Chcete uvařit guláš za 30 minut? Pak už víte, co je k tomu potřeba.

Polévkovar s mixérem

Touhle kombinací oslníte! Jedná se o moderní mixér s integrovaným varným dnem, ve kterém můžete připravovat poctivé vývary, krémové polévky i omáčky. A nejen to – polévkovar s mixérem vám umožní i připravovat smoothie, mléčné koktejly nebo pyré. 

Tento polévkovar je plně automatický. Suroviny tedy stačí jen vložit do skleněné nádoby, zvolit odpovídající program a polévkovar se dál o vše postará sám.

Sušička ovoce

Sušení ovoce, zeleniny, hub nebo dokonce sušení masa může být velmi snadné. A nemusí ani zabírat příliš prostoru pokud žijete v menší domácnosti.

A kdo by neměl rád zdravé sušené ovoce bez přidaných siřičitanů. Nebo houby do polévky. 

Se sušičkami ovoce si prostě můžete sami vyrobit zdravé potraviny na zimu nebo třeba i mlsání pro vaše jazýčky.

Lis na zdravé tyčinky

Vaří se u vás zdravě? Pak určitě oceníte domácí chutné tyčinky připravené ze směsi, kterou máte rádi. Můžete si je v tomto lisu totiž snadno a rychle vytvarovat. Nebo upéct v troubě v silikonových formičkách.

Součástí balení jsou i odzkoušené recepty na nejrůznější varianty tyčinek. Například na tyčinky s kešu oříšky, kávové tyčinky s datlemi, čokoládové tyčinky s vlašskými ořechy, snídaňové tyčinky s ovesnými vločkami nebo na pečené fitness tyčinky s kokosem či medem.

Souprava na zavařování s teploměrem

Jak jsi poradit s pěknou úrodou ze zahrady nebo ze sadu? Jasně, něco lze ihned spotřebovat, ale co se zbytkem? Jasně. Zavařit! Tento unikátní set udělá z běžného hrnce zavařovací a jeho součástí je i teploměr, který pro kvalitní zavařování každá kuchařka potřebuje.

Obrovskou výhodou tohoto setu je, že jeho pořízením odpadá nutnost si kupovat speciální zavařovací hrnec. Prostě stačí set nasadit na běžná hrnec o průměru 24 cm a můžete se pustit do díla.

Zdravé dózy do mrazničky

V mnoha domácnostech se dnes vaří “do zásoby”. Uvaří se větší množství jídla a to se pak dá zamrazit do mrazničky. Jedná se vlastně o způsob, jak ušetřit při vaření čas i peníze. Mimochodem, obojí pak můžete s obdarovanou využít jinak a lépe než v kuchyni 😉

Moderní nároky na skladování potravin v mrazničce splňují dózy Purity. Jsou totiž vyrobeny z materiálu, který je certifikován pro používání ve farmacii a zdravotnictví. I díky tomu si pak jídlo zachovává svoji chuť, kvalitu a i charakter. A to i v situacích, kdy je v mrazničce uložené dlouhodoběji.

Můžete si vybírat ze zdravých dóz o objemu 0,5 litru, 1 litr a 1,5 litru.