Nával adrenalinu je to, co hledá na zážitcích. Vzrušení, pulsující krev ve spáncích, trochu strachu a nekonečně touhy na toho, co zažije v nejbližších chvílích. Poznáváte ho? Ano, bez adrenalinu by nemohl žít. A právě pro něj (ale i pro ty, kteří se teprve chystají vkročit na tuto dobrodružnou dráhu) jsme připravili výběr 10 nejlepších dárků pro milovníky adrenalinu!

Vyhlídkový let vzducholodí

Letadlo nebo balon už jste vyzkoušeli? Ale vsadíme se, že vzducholodí jste ještě neletěli! Vyzkoušejte si na půl hodiny, jak se cítili průkopníci letectví v tomhle elegantním dopravním prostředku dlouhém 41 metrů, který si to vzduchem sviští rychlostí kolem 30 km/h! Můžete se přitom kochat výhledy na Karlštejn a nebo na Brno – podle toho, jaké místo startu si zvolíte.

Tandemový seskok padákem

Klasika adrenalinových zážitků! To je tandemový seskok padákem. Letadlo vás vynese do výšky až 4 kilometry, kde si vás k sobě připne váš průvodce seskokem a společně se ze dvířek letadla vydáte vstříc dobrodužství. Při něm zažijete několik desítek sekund volného pádu, kdy dosáhnete rychlosti až 200 km/h! A pak… Budete mít před sebou zhruba 10 minut kochání, než se dostanete bezpečně na zem. 

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem

Jeden z nejoblíbenějších zážitků! Proč? Protože pomalý let na krajinou je prostě nezapomenutelnou záležitostí. Hodina ve vzduchu, ve výškách 50 – 300 metrů, kdy se jen a jen kocháte a k tomu si čistíte hlavu. A pozor – vyhlídkový let horkovzdušným balónem si můžete užít i jako romantiku ve dvou nebo i s celou bandou přátel!

Větrný tunel

Tohle je dárek pro každého! Ve větrném tunelu létají děti od 5 let až po důchodce. Proč? Protože si tady zažijí naprosto bezpečnou simulaci volného pádu. Větrný tunel má v průměru přes 4 metry a vzduch v něm fičí rychlostí až 270 km/h. Prostě jako, když si skočíte z letadla. Jen v tomto případě jste pořád jen pár metrů nad zemí. Ale euforie vás zaplaví stejná!

Jízda v Lamborghini na okruhu

Chcete být automobilovým závodníkem? Nikdy nebylo jednodušší si splnit tento sen. K dispozici dostanete našlapaný supersporťák Lamborghini Gallardo 570-4 Superleggera, kterému jen stačí sešlápnout plyn až na podlahu a nechat se přetížením zatlačit do sedačky. Zkrotíte jeho 570 koní?

Bungee jumping z nejvyššího mostu

Bungee jumping byl jednou z prvních adrenalinových atrakcí, který k nám kdysi dorazil. A stále je to oblíbený zážitek – takový vstup do světa adrenalinových zážitků 🙂 Skočte si z nejvyššího mostu, který je u nás k bungee jumpingu k dispozici! Má 62 metrů (tj. něco jako 20 pater paneláku) a najdete ho v Chomutově. Tohle vám vyplaví pořádnou dávku adrenalinu!

Škola bezpečné jízdy

Jezdíte rádi? A chtěli byste si bezpečně vyzkoušet své reakce při smyku, aquaplaningu nebo na ledu? Tenhle zážitek je skvělý dárek pro všechny, kteří rádi řídí. A ještě se při něm naučí dovednosti, které jim mohou zachránit život! Znáte lepší kombinaci užitečného a zábavného?

Zážitkový let stíhačkou L-39 Albatros

Tak tohle je megahusťárna! 750 km/h a přetížení 5G! Let stíhačkou, kterým vás provede zkušený letecký pilot stíhacích bombardérů. Pokud si říkáte, že Top Gun je pro děcka, vyzkoušejte tohle!

Víkendová plavba na plachetnici

Dobrodružství na lodi láká nejednoho českého suchozemce. Nyní máte možnost si užít víkend na plachetnici na českém moři – na Lipně. Na tuto plavbu nepotřebujete “papíry”, ale přesto budete kapitánem, který vše řídí (nebojte, dostanete zaškolení). Vychutnejte si mega romantiku na lodi při opalování na palubě, koupání nebo západu Slunce nad vodní hladinou!

Střílení na venkovní střelnici

Jste akčními hrdiny? Nebo byste si to aspoň rádi vyzkoušeli? Vyzkoušejte to na venkovní střelnici (na celkem 14 místech v ČR), kde si budete moci zastřílet z různých druhů zbraní pod dohledem zkušeného instruktora. Tentokrát zbrojní průkaz nepotřebujete.